Mianem muliny określa się jedwabną bądź bawełnianą nitkę stosowaną do zdobienia materiału. Cechami charakterystycznymi muliny jest delikatny połysk (efekt merceryzacji) oraz fakt, że tworzy się ją z kilku włókien składowych (zwykle 4 lub 6). Wyróżnia ją także odporność na wilgoć, atrakcyjna cena, wygoda korzystania oraz szeroki zakres dostępnych barw. Co ważne, każdy motek dostępny w pasmanteriach i sklepach internetowych opatrzony jest numerem oznaczającym konkretny kolor. Te specyficzne właściwości sprawiają, że znajduje ona liczne zastosowania w wielu odmianach robótek ręcznych.

Co można wykonywać z muliny?

Najczęściej sięgamy po nią w przypadku wyszywania i haftowania obrazków na kanwie, choć okazuje się, że wiele osób upodobało sobie tworzenie z muliny oryginalnych ozdób. W efekcie mulina stała się niezastąpionym materiałem przy produkcji biżuterii, począwszy od wielobarwnych, wzorzystych bransoletek, a skończywszy na fantazyjnych kolczykach w stylu boho. Bransoletki i naszyjniki wyplata się z dużą łatwością, gdyż proces opiera się na wykonywaniu odpowiednio drobnych supełków w określonej kolejności za pomocą różnokolorowych nitek. Mulina to także doskonały artykuł pasmanteryjny wykorzystywany do tworzenia świątecznych i okolicznościowych dekoracji.

Gdzie warto zaopatrzyć się w mulinę?

Wystarczy jedynie odrobina wprawy oraz spory zasób kolorowych motków, aby móc zająć się tworzeniem nietuzinkowych, a przy tym praktycznych projektów. Warto jednak podkreślić, że w mulinę – podobnie jak w inne artykuły przeznaczone do rękodzieła – należy się zaopatrywać w sprawdzonych pasmanteriach takich jak Gyszynk z Pszowa. Nie tylko oferujemy szeroki wybór wysokogatunkowych nici, lecz służymy również pomocą przy zakupie towarów. Ponadto w naszej pasmanterii mogą się Państwo zaopatrzyć zarówno w doskonałej jakości mulinę, jak i w agrafki, obręcze, styropianowe kule oraz różnego rodzaju akcesoria przydatne do tworzenia unikalnych ozdób.